E-mail: csm.arad@mts.ro

Rusu şi Both au concurat la “Internaţionalele” României

Scris de: C.S.
    Miercuri, 06 Iunie 2018

Campionatele Internaţionale de atletism ale României, găzduite de Cluj Arena, au adus rezultate bune în contul atleților noştri.

Arădeanul Andrei Gag a fost cel mai bun la aruncarea greutății. Atletul originar din Bocsig, crescut şi format la CS Municipal Arad şi legitimat acum la CSM București, şi-a asigurat aurul cu o aruncare ce a măsurat 20,12 metri.

În apropierea podiumului s-a clasat sulițașul Raul Rusu (CSM Arad- CSU Arad Arad), locul 4 cu 68.91 metri, proba fiind câștigată de băcăuanul Alexandru Novac (79.61m), Denis Both (CSM Arad - CSU Arad) încheind pe poziția a opta, cu 63.25 metri. Acelaşi Both s-a clasat pe locul 6 la disc, cu 41.94 metri.

Ambii atleţi ai CSM-ului sunt pregătiţi de profesorul Constantin Miclea. La competiţia ajunsă la ediţia a 63-a s-au înscris 252 de atleţi (159 la masculin și 93 la feminin), reprezentând 8 țări.