Tenis

ANTRENOR:

Freer Anela 0745 165 037

Luni, 07 Mai 2018
Marius Copil s-a calificat, după două victorii în calificări, pe tabloul principal din capitala Spaniei.
Luni, 09 Aprilie 2018
Echipa masculină de tenis a României a învins formaţia Marocului cu scorul de 5-0, în turul al doilea al Grupei a II-a, zona Europa-Africa a Cupei Davis, în Sala Polivalentă din Cluj-Napoca.
Joi, 29 Martie 2018
Căpitanul nejucător al echipei de Cupa Davis a României, Gabriel Trifu, i-a convocat pe tenismenii Marius Copil, Adrian Ungur, Horia Tecău, Florin Mergea şi Dragoş Dima pentru meciul cu Marocul, programat pentru 7 şi 8 aprilie, în Sala Polivalentă din Cluj-Napoca.
Sâmbătă, 17 Martie 2018
Dominic Thiem, clasat pe locul 6 în clasamentul ATP, s-a retras în optimile Indian Wells.
Luni, 26 Februarie 2018
Clasat pe locul 75 ATP, în cădere două poziții față de săptămâna trecută, Marius Copil e favorit principal la turneul challenger de la Indian Wells, premergător puternicului turneu Masters.
Luni, 19 Februarie 2018
Tenismenul arădean Marius Copil este de astăzi pe cel mai bun loc al carierei.
Luni, 12 Februarie 2018
Marius Copil a fost foarte aproape de primul titlu al carierei în circuitul ATP, după ce a fost învins în finala de la Sofia de Mirza Basic, scor 6-7, 7-6, 4-6.
Duminică, 11 Februarie 2018
Marius Copil a fost învins de bosniacul Mirza Basic cu 7-6 (6), 6-7 (4), 6-4, duminică, în finala turneului ATP de la Sofia, dotat cu premii totale de 501.345 euro.
Vineri, 09 Februarie 2018
Tenismanul arădean Marius Copil a reușit să elimine doi jucători din Top 50 în decurs de trei zile, asigurându-şi, în premieră, calificarea în semifinalelele unui turneu ATP!
Luni, 05 Februarie 2018
Echipa de tenis a României a învins formaţia Luxemburgului cu scorul de 3-1, în Sala Polivalentă din Piatra Neamţ, în primul tur din Grupa a II-a, Zona Europa/Africa a Cupei Davis, prin punctul reuşit de Marius Copil (CSM Arad), care a dispus de Ugo Nastasi cu 6-1, 6-1.
Joi, 25 Ianuarie 2018
Federaţia Română de Tenis a anunţat jucătorii nominalizaţi de căpitanul nejucător al echipei de Cupa Davis a României, Gabriel Trifu, pentru întâlnirea cu Luxemburg, programată la începutul lunii februarie, în primul tur al Grupei a II-a, Zona Europa/Africa.
Luni, 15 Ianuarie 2018
Tenismanul Marius Copil a fost învins de francezul Gilles Simon, cu 7-5, 6-4, 6-3, în primul tur de la Australian Open.